khadamatservice

اشتراک گذاشته شده با :

فناوری

هزینه بالای صفحه نمایش آیفون 12 و صفحه شیشه ای در پشت


هر ساله همزمان با رونمایی اپل از محصولات جدید ما توسط اپل ، شاهد عرضه آیفون های جدید در کنار این عناصر هستیم. اما یکی از مهمترین قطعات محصولات اپل ، ضمانت اپل در تعویض قطعات این محصولات است.


 اما متأسفانه در صورت خراب شدن پنل جلو یا عقب دستگاه ، کاربر تمام هزینه تعمیر و در این حالت هزینه بالایی را متحمل می شود. هزینه تعمیر آیفون 12 به خطر خرید کاربران تبدیل می شود.


هزینه خرید آیفون از اپل معمولاً زیاد است و علاوه بر این هزینه ، کاربران برای جلوگیری از هزینه های مکرر مجبور به خرید محافظ صفحه و قاب مناسب دستگاه خود می شوند.


همان محافظ صفحه و قاب مناسب استفاده شده در خارج از ایران نزدیک به 100 دلار هزینه در بر خواهد داشت اما باز هم شما با این هزینه بالای تعمیر آیفون 12 روبرو نخواهید شد.


با توجه به قیمت های منتشر شده ، اپل قیمت تعمیر صفحه نمایش آیفون 12 یا آیفون 12 پرو را در حدود 279 دلار تعیین کرده است که 80 دلار گرانتر از نسخه قبلی آیفون 11 است. به احتمال زیاد این افزایش قیمت به دلیل استفاده اپل است از یک محافظ جدید به نام Ceramic Shield ، که با همکاری شرکت Coring برای سری 12 آیفون طراحی شده است.


طبق گفته اپل ، این محافظ تا 4 برابر مقاومت بیشتری در برابر شکنندگی نسبت به آیفون 11 خواهد داشت ، اما باید منتظر انتشار فیلم های بررسی به همراه مقاومت سری 12 آیفون باشیم تا ادعای اپل را رد یا تأیید کنیم.


تاکنون قیمت تعویض آیفون 12 و آیفون 12 پرو 279 دلار اعلام شده است ، اما اگر پنل پشتی دستگاه یا سایر قسمت های تلفن را داشته باشید ، قیمت آن برای آیفون 12 تقریباً 499 دلار و برای 549 دلار است. آیفون 12 پرو در مقایسه با سال گذشته ، این بخش نیز 50 دلار گرانتر است.


هزینه 549 دلار برای تعویض پنل پشتی آیفون 12 پرو ، قیمت میانی کامل برای اندروید و حتی آیفون SE 2020 خواهد بود و در صورت خرید هر دو گزینه مقداری پول در جیب مشتری می ماند.


هنوز قیمت دقیق آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس اعلام نشده است ، اما با توجه به ابعاد آیفون 12 مینی ، باید شاهد قیمتی کمتر از دو قیمت ذکر شده برای آیفون 12 باشیم. شرایط مشابه برای iPhone 12 Pro Max اعمال خواهد شد ، اما با این تفاوت که به دلیل ابعاد بزرگ دستگاه ، قیمت تبلیغاتی بالاتر از قیمت تعیین شده برای iPhone 12 Pro است.

محققان مایکروسافت هوش مصنوعی را با قابلیت بازیابی عکس های قدیمی ایجاد کرده اند


محققان مایکروسافت ریزرچ ، از جمله Zi Wan ، Bo Zhang و تعدادی دیگر از متخصصان شرکت ، الگوریتم هوش مصنوعی را تهیه کرده اند که قادر به اصلاح و بازیابی عکس های قدیمی است.


در واقع ، تصاویری که در طول زمان هرگونه نقص آشکار را تجربه کرده اند با استفاده از روش یادگیری عمیق جدید مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند با کیفیت مناسب برطرف شوند.


بر خلاف سایر روشهای بازیابی مبتنی بر یادگیری توسط انسان در هوش مصنوعی ، از بین بردن عکسهای قدیمی مشکلات زیادی برای ترمیم ایجاد می کند.


گسترده تر شدن شکاف بین تصاویر مصنوعی و تصاویر واقعی زندگی ، ایجاد یک شبکه یادگیری را دشوار یا حتی غیرممکن می کند.


Microsoft AI با امکان بازیابی عکس


رویکرد جدید مایکروسافت از یک شبکه ترجمه سه دامنه استفاده می کند که ترکیبی از عکس های واقعی و جفت های عظیم از تصاویر جعلی است. محققان در حال آموزش دو برنامه رمزگذاری متغیر (VAE) برای انتقال تصاویر قدیمی و بی عیب و نقص به دو مکان نهفته به طور همزمان هستند. ترجمه و تحول بین دو مکان جدید سپس با کمک داده های زوج مصنوعی جدید آموزش داده می شود.


تبدیل تصاویر به روش جدید نتیجه خوبی می گیرد زیرا فاصله خازنی در مناطق پنهان جدید کاهش می یابد. محققان برای بررسی و رفع مشکلات عمیق در تصاویر باستانی ، شاخه ای کلی تر از الگوریتم را توسعه داده اند که شامل بلوک هایی است که به طور خاص نقص ساختاری را هدف قرار می دهند.


نقایص ساختاری شامل لکه یا خراش روی تصویر است. همچنین یک شعبه محلی برای مدیریت نقایص غیر ساختاری مانند نویز تصویر یا تار شدن ایجاد شده است. این دو شاخه در فضای زیرین نهایی ترکیب شده و توانایی الگوریتم را در تصحیح تصاویر با نقص های مختلف افزایش می دهند.


روشی جدید که محققان مایکروسافت برای رفع عکسهای قدیمی توسعه داده اند روشی کاملاً جدید و خلاقانه است که بسیاری از برنامه ها برای بهبود کیفیت بصری داده های قدیمی ناگزیر هستند.


متأسفانه ، مایکروسافت هنوز آزمایشی یا وب سایت آزمایشی را برای آزمایش ویژگی جدید منتشر نکرده است. با این حال ، با توجه به رویکرد قدیمی برای شرکت در آزمایش های AI ، می توان انتظار انتشار بتا را داشت.